Teams Telephony Technical Specialist

By | Februar 14, 2021
  • Überall

Job title: Teams Telephony Technical Specialist

Company:

Job description: Wymagania:

Qualifications:

  • Experience in Voice technologies including VoIP
  • Experience in Networks troubleshooting
  • Experience in End user devices and software
  • Communicative English
  • Valid PL / EU work permit

Obowiązki:

Scope:

  • MS Teams Telephony management – backend & frontend
  • Site configuration
  • SIP trunk monitoring and troubleshooting
  • License management
  • o365, AAD, user & groups management
  • Teams user support

Oferujemy:

Benefits:

  • Fully remote role with ad hoc visits to Wroclaw office (2-4 times per month)
  • B2B contract (up to 130 zl net p/h + VAT)
  • Lots of technical challenges & interesting projects
  • Friendly and open-minded team
  • International environment
  • Option to activate healthcare and multisport program

The impact of COVID-19: We are still hiring and look forward to welcoming new members. As our employees’ and candidates’ health is a top priority, we are currently conducting only online interviews and our employees are working remotely.

Ogłoszenie podstawowe

Be | Shaping the Future Poland

obserwuj to ogłoszenie

Ogłoszenie z portalu

Ważne jeszcze 91 dni (do 15.05.2021)

  • Numer ogłoszenia: 64115241
  • Data wprowadzenia: 12 lutego 2021
  • Aktualizacja: 13 lutego 2021
  • Wyświetleń: 14
  • Wyświetleń na liście: 618

Wydrukuj to ogłoszenie

Poleć znajomemu

Podziel się na Facebooku zgłoś do moderacji

Ogłoszenie nie powinno się tu pojawiać ponieważ*:

Twój e-mail / tel. (opcjonalnie)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zawartych w formularzu kontaktowym w celu obsługi zgłoszenia. *

Zamknij Zgłoś

Wyślij znajomemu

Wypełnij poniższy formularz, aby przesłać ogłoszenie

E-mail adresata

Twój adres e-mail

Twoje imię i nazwisko

Treść Na stronach Portalu trojmiasto.pl znajduje się interesujące ogłoszenie: https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/teams-telephony-technical-specialist-ogl64115241.html

Wyrażam zgodę na przetwarzanie i udostępnienie adresatowi moich danych osobowych zawartych w tym formularzu, w celu realizacji usługi związanej z przesłaniem ogłoszenia. *

Expected salary:

Location: Polska

Job date: Sun, 14 Feb 2021 06:16:57 GMT

Work and Live in Germany? find jobs and information about visa language and applications here Jobs-in-Germany.net